شرکت فولاد امیر کبیر کاشان > اخبار > آئین کلنگ زنی طرح توسعه شرکت فولاد امیرکبیرکاشان

امروز صبح ۹۹/۰۶/۱۲ با حضور دکتر غریب پور، معاون محترم وزیر صمت، دکتر رضایی استاندار محترم استان اصفهان، دکتر ساداتی نژاد نماینده محترم مردم شهرستان کاشان و آران و بیدگل، مهندس عظیمیان مدیر عامل محترم شرکت فولاد مبارکه، و همچنین تشریف فرمایی حجت الاسلام عباسعلی سلیمانی، نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه شهر کاشان برگزار گردید.

🖌 در ابتدا پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید، شهرام عالی وند مدیر عامل شرکت ضمن عرض خیر مقدم به میهمانان محترم ابراز نمودند، اغاز این طرح حیاتی در سال جهش تولید و قرار گرفتن فولاد امیر کبیر کاشان در مدار توسعه و پیشرفت، مرهون همکاری مسئولین شهرستان، پیگیری اقای دکتر غریب پور و پشتیبانی اقای مهندس عظیمیان میباشد و از ایشان تشکر و قدردانی نمودند.
و در پایان اهداف طرح را به این شرح بیان نمودند:

– احداث خط نورد سرد به ظرفیت ۲۵۰ هزار تن(افزايش نورد تا ٥٠٠ هزار تن در سال)
-توسعه خط اسیدشویی تا ظرفیت ۵۰۰ هزار تن
-احداث کارگاه سنگ زنی و آماده‌سازی غلطک های نورد
ودر فاز دوم
-احداث خط گالوانيزه ٢
– توليد محصولات سرد

مجموع سرمایه گذاری ارزی و ریالی این طرح توسعه ای به ترتیب ۱۲ میلیون یورو و ۳۷۰۰ میلیارد ریال است
اشتغال زايي براي حداقل ۸۰نفر به طور مستقیم و ۱۰۰۰نفر غیر مستقيم

پس از آن مهندس عظیمیان، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان در این مراسم با تاکید بر تامین زیرساخت های مورد نیاز و اصلی گفت طرح های آتی توسعه در فازهای بعدی شامل نورد ثانویه سرد و نورد ۲ در دستور کار است.
وی ابراز امیدواری کرد که این پروژه ها در یک زمان سریع و کوتاه انجام شود.
وی در ادامه بر تسهیل سرمایه گذاری و تولید محصول کیفی تاکید کرد و بهترین ورق گالوانیزه کشور را متعلق به امیرکبیرکاشان دانستند .

دکتر غریب پور معاون محترم وزیر صمت و رییس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه تولید محصول ارزش آفرین هدف اصلی طرح های توسعه در کشور است فرمودند طرح های توسعه شرکت فولاد امیرکبیر کاشان، مکمل زنجیره ارزش صنعت فولاد کشور است که هدف ایمیدرو ایجاد و تامین نیاز داخل و افزایش صادرات است.
ایشان تامین اعتبار طرح توسعه فولاد امیرکبیر کاشان را از محل افزایش سرمایه فولاد مبارکه اعلام کرده و فرمودند مشکلی در زمینه تامین اعتبار این پروژه نیست
ایشان در ادامه از ورود صنایع معدنی به تکمیل زیرساخت مناطق و سرمایه گذاری در تامین زیر ساخت منطقه سخن گفته و فرمودند مشکل آب منطقه ویژه کاشان از محل پساب آب شهرستان قابل تامین می باشد و مشکل تامین مالی نیست

در ادامه دکتر ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل درمجلس شورای اسلامی، شرکت فولاد مبارکه را پرچمدار توسعه و پیشرفت در استان و کشور دانسته و با تاکید بر همدلی و وحدت رویه مدیرعامل ایمیدرو و مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان با مسوولین این شهرستان، از حمایت دکتر غریب پور و دکتر عظیمیان در پیشبرد طرح های توسعه و رونق تولید تقدیر کرد.

سپس حجت الاسلام عباسعلی سلیمانی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر کاشان با بیان اینکه در تداوم انقلاب، اساسی ترین موضوع اقتصاد است فرمودند با پرچم داری اقتصاد، مردم به پای انقلاب با تمام وجود هستند . ایشان فقر را دلیل بروز تخلفات مدنی، طغیان و آلودگی دانسته و بیان اینکه مدیران صنعت فولاد در کشور به حق، پرچمدار پیشرفت و توسعه هستند تشکر از این نیک مردان را وظیفه خود دانستند

پس از آن استاندار اصفهان در آیین کلنگ زنی طرح توسه فولادامیرکبیر کاشان با بیان اینکه از طرحهای اینگونه در استان حمایت و پشتیبانی میکنیم فرمودند تفاوتی بین مناطق استان قائل نیستم و کاشان را هم جزء پاره تن استان اصفهان میدانیم.

نظرات