شرکت فولاد امیر کبیر کاشان > اخبار > حضور شرکت فولاد امیرکبیرکاشان در نخستین نمایشگاه و جشنواره فولاد ایران
18 دی 1397
کد خبر: 3245

نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران با حضور مقامات وزارت صنعت، معدن و تجارت، مهدی الیاسی معاون سیاستگذاری و توسعه معاونت فناوری ریاست جمهوری، محمود نیلی رئیس دانشگاه تهران و جمعی از رؤسای تشکل‌های زنجیره فولاد آغاز به کار کرد.

نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد در حقیقت بزرگ‌ترین گردهمایی تولیدکنندگان، تامین‌کنندگان، بازرگانان و متخصصان صنعت فولاد ایران به‌شمار می‌رود.

هدف از برگزاری این نمایشگاه توانمندی و بومی سازی کل فولاد ساز‌ها است.

بهرام سبحانی، رئیس جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران گفت: امروز صنعت فولاد ایران صاحب دانش شده است و توان ساخت داریم.وی تأکید کرد: این جشنواره، توانمندی‌های شرکت‌های زنجیره فولاد و تأمین کنندگان را به نمایش می‌گذارد و هدف اصلی آن ایجاد فرصتی برای بومی سازی این صنعت است.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت تولید فولاد در مقایسه با ابتدای انقلاب ۳۰ برابر شده و به ۳۰ میلیون تن رسیده است، گفت: میزان تولید امسال به بیش از ۲۵ میلیون تن خواهد رسید.

ایشان با بیان اینکه در قبل از انقلاب تمام قطعات به خارج وابسته بود، تصریح کرد: اکنون بسیاری از شرکت‌های داخلی صفر تا صد طراحی و احداث کارخانه‌های فولاد را انجام می‌دهند و در تولید برخی مواد اولیه مثل کاتالیست‌ها به خودکفایی رسیده‌ایم.

حضور سرکار خانم زهرا سعیدی مبارکه، نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی در بازدید از غرفه شرکت فولاد امیرکبیر کاشان در نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران توانمندی های این شرکت را ستود.

مهندس عزیز قنواتی، مدیرعامل شرکت فولاد امیر کبیر کاشان ضمن خیر مقدم به ایشان اظهار داشت: ۱۷۰ قطعه به ارزش سه میلیون دلار در این شرکت بومی سازی شد و هدف نهایی قطع کامل وابستگی به واردات قطعات از خارج کشور می باشد.

نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران با محوریت نمایشگاه بومی‌سازی از ۱۷ تا ۲۰ دی ۹۷ در محل نمایشگاه‌های برج میلاد دایر می باشد.

 

 

اخبار مرتبط
نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

99 − = 97