شرکت فولاد امیر کبیر کاشان > مسابقات > پاسخ مسابقه اسفند ماه واحد تضمین کیفیت و تعالی سازمانی شرکت فولاد امیرکبیرکاشان

این تصویر کنایه ای است به استفاده نکردن از تجارب سایرین به بهانه مشغله و نداشتن زمان کافی برای گوش دادن یا مطالعه. تصویر دو فرد را نشان می‌دهد که فکر می‌کنند به دلیل مشغله و سختی کارشان (حمل بار با چرخ مربعی)، باید بربیشتر کار کردن متمرکز باشند و حاضر نیستند زمانی برای گوش دادن به کسی صرف کنند که روش بهتری برای انجام سریعتر کار آن‌ها (چرخ دایره‌ای) دارد. این تصویر گویای این موضوع است که دقیقا در زمان‌هایی که به شدت پرمشغله هستیم و با کمبود زمان مواجهیم، باید زمانی را برای جستجو و استفاده از تجارب دیگران صرف کنیم تا یتوانیم با یافتن روشهای بهتر، در زمان صرفه‌جویی کنیم و ضمن کاستن از مشغله خود، بهره‌وری را ارتقا دهیم.
گاهی ما آنقدر درگیر حل یک مسئله می‌شویم که فراموش می‌کنیم به این فکر کنیم که شاید این مسئله قبلا توسط شخص دیگری در داخل یا خارج از شرکت حل شده باشد و نیازی به حل دوباره آن توسط ما وجود نداشته باشد؛ شاید شخص دیگری روشی یا ایده ای بهتر از روش ما داشته باشد؛ شاید راه‌حلی که همکار ما برای مشکلی ظاهرا متفاوت یافته است، بتواند با اندکی تغییر برای مسئله ما نیز بکار رود و انجام کار ما را تسریع کند.
“کلید موفقیت سخت کارکردن نیست؛ هوشمندانه کار کردن است” و مدیریت دانش، نظامی است که ما را در این زمینه یاری می‌کند. مدیریت دانش به ما کمک می‌کند تا بتوانیم سریع‌تر به دانش، تجربیات و خبرگی همکاران خود دسترسی پیدا کنیم و از اختراع مجدد چرخ پرهیز کنیم.

 

مدیریت دانش در شرکت فولاد امیرکبیر کاشان

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

7 + 1 =

مسابقات

صفحه مسابقات

روابط عمومی شرکت فولاد امیرکبیر کاشان با برگزاری مسابقات متنوع سعی در ایجاد نشاط و شور یادگیری در بین کارکنان و خانواده های محترم ایشان دارد.

  • اغلب مسابقات نیاز به نام کاربری و ورود به وب سایت جهت مشاهده دارند.
  • از بین نفرات برتر مسابقه هدایا بصورت قرعه کشی اهداء می شود.
  • برندگان هر مسابقه در اطلاعیه هایی جداگانه اعلام می شوند.
  • هر مسابقه بنا بر مناسبت برگزاری آن در بازه زمانی مشخصی فعال است.