• ساعت : ۱۵:۴۹
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۸/۰۲ 
  • کد خبر : ۲۰۰۸
پیاده سازی نظام های مدیریتی مبتنی بر سیاست های ابلاغی شركت مادر و بازنگری اركان جهت ساز استراتژیك

پیاده سازی نظام های مدیریتی مبتنی بر سیاست های ابلاغی شرکت مادر و همچنین بازنگري اركان جهت ساز استراتژيك اعم از ماموريت، چشم انداز، فلسفه وجودي، ارزشهاي سازماني و مرور معيار رهبري در اظهارنامه تعالي در شرکت فولاد امیر کبیر کاشان به منظور پیاده سازی نظام های مدیریتی مبتنی بر سیاست های ابلاغی شرکت مادر و حرکت در مسیر تعالی سازمانی انجام شد.

مدیر روابط عمومی شرکت فولاد امیر کبیر کاشان با بیان مطلب فوق گفت: این شرکت به عنوان عضوی از هلدینگ فولاد مبارکه با نگاه به سیاست های حاکمیتی شرکت مادر در حوزه تعالی سازمانی دراین راه گام نهاده و اقدام به پیاده سازی نظام های مدیریتی نموده است. رویا صابرنژاد تصریح کرد: با عنایت به این که استراتژی ها راه رسیدن به هدف را نشان می‌دهند. لذا در این گام فولاد امیرکبیر کاشان برای رسیدن به اهداف مورد ‏نظر خود، استراتژی‌های مختلف را بررسی و در نظر گرفته است. وی با تاکید بر این که مفاد برنامه‌ریزی استراتژیک شرکت طی سال‌های گذشته با تکیه بر نخبگی و خبرگی تیم رهبری در قالب این ‏جلسات، تدوین و بازنگری شده است ادامه داد: در سال جاری به صورت متمرکز و مبتنی بر رویکردهای مدرن در جلسات تیم ‏راهبردی دنبال شد و در نظر است بصورت پویاتر و مبتنی بر شناخت منسجم‌تر از محیط بیرون و ‏داخل، پیگیری شود.‏ به گفته مدیر روابط عمومی شرکت فولاد امیر کبیر کاشان نقشه استراتژی از دو بخش تشکیل می‌شود. بخش اول آن شامل فرآیندهای ارزش افزا، هم‌افزایی در گروه و ‏توانمندسازها است که سازمان بر این بخش تمرکز بیشتری داشته و سرمایه‌گذاری‌های لازم صورت می‌پذیرد تا ‏نتایج مطلوب به دست آید و بخش دوم شامل منظرهای ارزش و مشتری است که از جنس نتیجه‌‌اند و به دنبال ‏بسترسازی‌های قبلی حاصل می‌شوند. صابر نژاد خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی و نقشه استراتژی برای یک دوره سه ساله تدوین و به صورت سالانه پایش و مورد ‏بازنگری قرار می‌گیرد‌. ‏این نقشه به سازمان کمک می‌کند تا در یک نگاه اهداف استراتژیک ‏واحدها و حوزهای کاری مختلف را همسو با اهداف کلان به صورت منسجم و یکپارچه ترسیم و تحلیل نماید. به ‏بیان دیگر نقشه استراتژی به صورت شماتیک ارتباطات حوزه‌های مختلف و نقش و مسئولیت هر بخش از سازمان ‏را به زبان ساده بیان می‌کند. در واقع کاربرد نقشه استراتژی، ایجاد یکپارچگی بیشتر میان اجزا، بخش‌ها و ‏واحدهای مختلف سازمان است. همچنین تاثیر دیگر نقشه استراتژی، مدیریت متوازن در سطوح مختلف گروه ‏می‌باشد.‏

وی در بخش پایانی سخنان خود اظهار داشت: یکی از خصوصیات منحصر به فرد این سند، تمرکز تیم رهبری شامل هیئت مدیره، مدیرعامل، مدیران، رؤسا و مشارکت گروهی از سرپرستان و کارشناسان مرتبط در تدوین آن است، به زبان دیگر می‌توان گفت ‏که نقشه استراتژی ماحصل اتفاق نظر رهبران سازمان می‌باشد.‏فرآیند برنامه‌ریزی و همسوسازی راهبردی در شرکت فولاد امیرکبیر کاشان با رویکرد کارت امتیازی متوازن در این شرکت اجرا می‌شود. در همین راستا بر ‏مأموریت، چشم انداز و ارزش‌ها به عنوان ارکان جهت ساز سازمان تمرکز می‌گردد.‏ مدیر روابط عمومی شرکت فولاد امیر کبیر کاشان اظهار امیدواری کرد با برنامه ها و اقدامات یاد شده در این شرکت و اقدامات مشابه در سایر شرکت های زیر مجموعه، هم افزایی، هماهنگی و انسجام مورد نظر جهت تحقق اهداف کلان هلدینگ ایجاد شود.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.16.0
    V6.0.16.0