شرکت فولاد امیر کبیر کاشان > اخبار > اعطاء لوح تقدیر توسط مدیر عامل محترم سازمان آبفا کاشان به آقای مهندس قنواتی
2 آبان 1397
دسته:
کد خبر: 2922

دیدار آقای مهندس اسدی، مدیرعامل محترم سازمان آبفا کاشان به همراه معاونین و مدیران مربوطه با آقای مهندس قنواتی، مدیرعامل محترم شرکت و اعطا لوح تقدیر به ایشان به جهت مدیریت و فرهنگسازی مصرف آب و بازدید از خطوط تولید شرکت

مصرف بهینه آب

منابع تامین آب در جهان محدود است و تنها 3 درصد آب‌های کره زمین قابل آشامیدن است و 97 درصد دیگر آب‌های موجود شور بوده و غیرقابل آشامیدن هستند، به همین دلیل الگوی مصرف صحیح آب باید جزء برنامه‌های روزمره همه شهروندان باشد.
امروزه با پیشرفت زندگی صنعتی و رشد جمعیت، مصرف آب افزایش یافته است. بحران آب در اکثر کشورهای جهان رو به گسترش است. در این سالها صرفه جویی در مصرف آب یکی از اصلی ترین دغدغه های کشورهایی است که برای دوری از خطر کمبود آب در فکر استفاده  بهینه و مدیریت شده از آب هستند. یکی از عوامل محدود کننده توسعه فعالیت های اقتصادی در دهه های آینده در کشور، کمبود آب می باشد. میزان مصرف سرانه با فرهنگ و ارتقای سطح بهداشت جوامع ارتباط مستقیم دارد.متأسفانه در کشور ما هنوز استفاده مطلوب از آب به شکل یک فرهنگ جایگاه خود را پیدا نکرده است، مجموعه اقداماتی که تا کنون در کشور در ارتباط با تأمین آب انجام شده، عمدتاً در زمینه مدیریت تولید و عرضه آب بوده و کمتر به مصرف توجه گردیده است.
به همین منظورشرکت فولاد امیرکبیر کاشان فعالیت هایی را در زمینه بهینه سازی مصرف آب شرب داشته و به دنبال شناسایی عوامل مؤثر بر اصلاح الگوی مصرف عمومی، ضمن اقدامات اطلاع رسانی و جهت فرهنگ سازی و تشویق خانواده ها، پرسشنامه هایی را به شکل مسابقه اصلاح الگوی مصرف در سطح شهر کاشان توزیع نموده است

بازتاب فعالیت های شرکت فولاد امیرکبیر منجر به دیدار آقای مهندس اسدی، مدیرعامل محترم سازمان آبفا کاشان به همراه معاونین و مدیران مربوطه با آقای مهندس قنواتی، مدیرعامل محترم شرکت و اعطا لوح تقدیر به ایشان به جهت مدیریت و فرهنگسازی مصرف آب و بازدید از خطوط تولید شرکت گشت .
تا زمانی که جامعه درک صحیحی از اهمیت آب و نقش مصرف بهینه آن در تامین پایدار این منبع حیاتی نداشته باشد، نباید انتظار داشت که فرهنگ مدیریت صحیح آب در کشور نهادینه شود.کشور با بحران جدی آب مواجه شده و لازم است که در زمینه فرهنگ سازی برای اجرای صحیح مدیریت مصرف آب در جامعه، از همه ظرفیت ها استفاده شود.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

36 − 34 =