شرکت فولاد امیر کبیر کاشان > اخبار > افتتاح نمایشگاه هفته دفاع مقدس با عنوان: عاشورا، چهارده قرن بعد
2 مهر 1397
کد خبر: 2739

افتتاح نمایشگاه هفته دفاع مقدس شرکت فولاد امیر کبیر کاشان با حضور معاون محترم استاندار و سایر مقامات محترم شهرستان کاشان برگزار شد.

نمایشگاه هفته دفاع مقدس شرکت فولاد امیرکبیر کاشان

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و در شرايطي كه تمام كانون هاي قدرت شرق و غرب در ابعاد سياسي، نظامي، اقتصادي و تبليغي در برابر ملت مسلمان ايران صف آرايي كرده بودند، رژيم بعث عراق كه انقلاب اسلامي را در آغاز راه مي ديد و آن را ضعيف مي پنداشت، با حمايتي همه جانبه از سوي ابرقدرتهاي جهان، به حمله اي ناجوانمردانه علیه انقلاب اسلامي ايران دست زد و در آن بر هه از تاريخ كه كشور در شرايط سختي به سر مي برد و هيچ دولتي حاضر به ياري رساندن به ما نبود و حتي براي تهيه سيم خاردار هم مشكل داشتيم، به اين نتيجه رسيديم كه تنها ما هستيم و خداي ما، و با همين اميدمان به خدا بودكه توانستيم انقلاب، دين و كشور را حفظ كنيم.
در مدت 8 سال دفاع مقدس هر روز جلوه هایی از رشادت و شهادت و مظلومیت به نمایش درآمد که برای همیشه در حافظه تاریخ باقی خواهد ماند. و اگر بخواهیم به رشادتهای ملت سرافراز ایران و ایثار و شهادت طلبی رزمندگان غیور اسلام و عمق مظلومیت های دوران دفاع مقدس پی ببریم باید مروری هر چند اجمالی بر ابعاد تاریخی، سیاسی، نظامی و اقتصادی حوادث آن دوران داشته باشیم .

هفته دفاع مقدس

مقام معظم رهبری در تاريخ 1372/6/29در بخشي از بيانات خود چنين فرمودند: “هيچ صحنه اي مثل صحنه جنگ، براي گزارش خصوصيات يك ملّت و همه چيزهايي كه در گزاره تاريخي مورد نظر هست، بهتر نيست، شما هر هدفي در گزارش تاريخي داريد، آن هدف را در گزارش ميدان جنگ بهتر ميتوانيد به دست بياوريد.” در همين راستا، با همت شرکت فولاد امیر کبیر و پیشکسوتان جهاد و شهادت، نمایشگاهی با عنوان عاشورا، چهارده قرن بعد، در محل میدان 15 خرداد شهر کاشان ایجاد گشته است تا به منظور تحقق منویات مقام معظم رهبری (مد) مبنی بر اينكه: “از همه نگارندگان حوادث جنگ و همه کسانی که توان انجام وظیفه در این امر مهم را دارند درخواست می کنم در ثبت و ضبط این دوران غفلت نکنند و این گنجینه تمام نشدنی را برای آیندگان به ودیعه بگذارند. در حد بضاعت و برابر سناریویی مشخص به بعضی از ابعاد یاد شده پرداخته شود. اهم موضوعات این نمایشگاه عبارتند از حوادث کربلا و عاشورای حسینی تا انقلاب اسلامی و نیز دفاع مقدس با استفاده از انواع رسانه ها و نمادهای مختلف و نیزچیدمان تجهيزات نظامی براي معرفي واقعيت هاي هشت سال دفاع مقدس و در نهایت دستاوردهای انقلاب اسلامی، امید است که مورد توجه بازدیدکنندگان محترم قرار گیرد.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

+ 19 = 20