شرکت فولاد امیر کبیر کاشان > اخبار > اهدای خون توسط جمعی از پرسنل و مدیران شرکت فولاد امیرکبیر کاشان
30 مهر 1397
دسته:
کد خبر: 2904

حضور پرسنل فولادامیرکبیر به همراه مدیران شرکت در سازمان انتقال خون کاشان جهت اهداء خون در راستای مسئولیتهای اجتماعی

اهدای خون پرسنل فولاد امیرکبیر کاشان

اهدای خون، امری خدا پسندانه و یک تیر و چند نشان
قلب در هر ضربان، خون را در داخل رگ های ما به جریان انداخته و به مصرف سلول ها می رساند. خون از دو بخش اصلی یعنی پلاسما و سلول های خونی تشکیل شده است. پلاسما مایعی زرد رنگ است که حاوی آب، املاح، هورمون ها و ویتامین ها می باشد.
باید بدانید که از هر سه نفر در دنیا یک نفر در طول زندگی خویش، به خون و فرآورده های آن نیاز پیدا می کند.
اهدای خون علاوه بر اینکه یک عمل پسندیده با اجر دنیوی و اخروی محسوب می‌شود، فواید بی نظیری هم برای سلامتی افراد به همراه دارد. افراد زیادی هستند که با نیت خیرخواهانه، خون خود را بدون هیچ چشم داشتی به دیگران هدیه می کنند. این کار اهدای دوباره زندگی به یک فرد دیگر است و البته فوایدی هم برای فرد اهداکننده در بر دارد.
خون از گلبول ها، پلاکت ها و پلاسما تشکیل شده است. تا امروز با وجود پیشرفت های علمی حاصل هنوز هم جایگزینی برای خون انسان کشف نشده است. بنابراین مشخص است که خون مایع باارزشی است و بدون آن حیات بشری به خطر می افتد. گفتنی است که این مایع را بیش از سه هفته نمی توان نگه داشت. متاسفانه امروزه به دلیل افزایش تصادفات رانندگی، جنگ، انواع بیماری ها و غیره نیاز به خون نیز افزایش یافته است. بنابراین نیاز به اهدای خون نیز بیشتر شده است.
به همین منظور و در راستای مسئولیتهای اجتماعی، جمعی از کارکنان و مدیران شرکت فولاد امیرکبیر کاشان به نیت کاری خیر و خداپسندانه و با حضور در سازمان انتقال خون کاشان اقدام به اهداء خون نمودند .

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

− 3 = 6