شرکت فولاد امیر کبیر کاشان > اخبار > اولین همایش ذینفعان و همچنین نمایشگاه قطعات بومی سازی شرکت فولاد امیرکبیر کاشان

اولین همایش ذینفعان و همچنین نمایشگاه قطعات بومی سازی شرکت فولاد امیرکبیر کاشان، در راستای اهداف و برنامه های استراتژی، چشم انداز شرکت و رضایت ذینفعان برگزار گردید.
ذی‌نفع (Stakeholder) شخص یا سازمانی است که فعالانه در یک پروژه یا فعالیت شرکت دارد یا شیوه انجام یا پایان یافتن آن پروژه و فعالیت، بر سود یا زیان او تأثیر می‌گذارد.
بدون حضور ذی نفعان، هیچ پروژه‌ای برای مدیریت وجود نخواهد داشت، ذی نفعان همه‌ی طرف‌های دارای منفعت در پروژه‌اند، افرادی که در پروژه تأثیرگذارند و همچنین افرادی که از آن تأثیر می‌پذیرند، بنابراین در هر پروژه‌ای تحلیل ذی نفعان کاری ضروری است،این کار به مدیران پروژه و مدیران طرح کمک می‌کند تا ذی نفعان اصلی هر ناحیه را به‌سرعت شناسایی کنند، همچنین بدانند هر کدام به چه اطلاعاتی نیاز دارند، باید از چه شیوه‌ای برای اطلاع‌رسانی بهره ببرند، چه زمانی باید این کار را انجام بدهند و …
مدیریت علائق، منافع، دیدگاهها و نقطه نظرات ذی نفعان پروژه به سمتی که بیشترین تسهیل را در راستای موفقیت پروژه و کمترین ممانعت را بر سر راه اجرای آن ایجاد نماید در ادبیات مدیریت پروژه فرآیند مدیریت ذی نفعان پروژه نامیده و از وظائف مدیر پروژه می شمارند.
وقتی‌ که همه‌ی ذی نفعان مرتبط با پروژه شناسایی شدند، می‌توان بر اساس معیارها نسبت به تحلیل و نگاشت آنها اقداماتی را شروع کرد، اینکه کدام‌ یک از ذی نفعان بیشترین تأثیر را بر پروژه دارند؟ کدام‌یک از ذی نفعان بیشترین تأثیر را از پروژه می‌پذیرند؟ انگیزه‌ها و منافع اصلی ذی نفعان چیست؟ مهم‌ترین انگیزه‌های هر ذینفع چیست؟چه کسانی بزرگ‌ترین حامی هستند؟چه کسانی بزرگ‌ترین منفی‌بافان هستند؟و…از جمله مواردی است که درهمایش ذی نفعان می توان به بررسی آنها پرداخت و به نتایجی رسید.
به همین منظور اولین همایش ذی نفعان و همچنین نمایشگاه قطعات بومی سازی شرکت فولاد امیرکبیر کاشان، در راستای اهداف و برنامه های استراتژی، چشم انداز شرکت و رضایت ذی نفعان در محل کارخانه فولاد امیرکبیر کاشان برگزار گردید.
دراین همایش که با حضور کلیه ذی نفعان، مدیرعامل، مدیران و روسای محترم شركت برگزار گرديد، ابتدا از خطوط تولید و قطعات بومی سازی شده بازدید به عمل آمد، سپس مدیرعامل محترم شرکت آقای مهندس قنواتی ضمن خوش آمدگویی به ميهمانان، گزارشي از عملکرد سال ۹۷ و موفقيت ها و افتخارات شركت را ارائه نمودند و در خصوص اهميت ذی نفعان و لزوم تبادل نظر و بهره مندي از امكانات و توانمندي ها و انتظارات ذي نفعان از همديگر در شرايط كنوني و تحريم ظالمانه دشمن سخناني ایراد نمودند و سپس دو نفر از ذی نفعان مطالبی در خصوص نحوه تعامل خود با شركت فولاد امير كبير كاشان را مطرح نمودند و در پایان مراسم تندیس و لوح تقدیر به ذي نفعان و تامين كنندگان مواد و قطعات بومي سازي شده اعطاء گردید.

اخبار مرتبط
نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

− 3 = 7

آخرین نظرات