شرکت فولاد امیر کبیر کاشان > اخبار > بازدید ریاست محترم دانشگاه کاشان از شرکت فولاد امیرکبیر در راستای ارتباط صنعت و دانشگاه

در راستا و ادامه حضور شرکت فولاد امیرکبیر کاشان در هفته پژوهش در دانشگاه کاشان، ریاست محترم دانشگاه کاشان جناب آقای دکتر زراعت به همراه، معاونین، رؤسا و اساتید محترم از کلیه خطوط تولید این شرکت بازدید کردند. در این بازدید اقاي مهندس تراشي مدیر بهره برداری شرکت، به تشریح فرآیند تولید خطوط پرداختند و نقاط قابل بهبود فرآیندها را مطرح نمودند. سپس جلسه ای باحضور مدیر عامل محترم و مدیران شرکت فولاد امیرکبیر برگزار و جناب آقای مهندس قنواتی ضمن خوش آمدگویی به کلیه میهمانان، گزارش عملکرد سال ۹۷ شرکت را تشریح نموده و نقاط قوت و توانمندیهای شرکت و فرصت های همکاری با دانشگاه را مطرح کردند و ایشان از اهمیت ارتباط صنعت و دانشگاه مواردي را عنوان نمودند که در دنیای امروز، رابطه ای مستقیم بین توسعه تکنولوژی و پیشرفت در ابعاد مختلف اجتماعی، اقتصادی و سیاسی هر کشور برقرار است. به طوری که می توان گفت تکنولوژی عامل اساسی برای ایجاد ثروت، دانایی و توانایی کشورها بوده و ابزاری قدرتمند در توسعه ملی به شمار می آید، دانشگاه محل تربیت نیروی انسانی متخصص و ماهر است و اگر این نیروی انسانی متخصص بتواند دانش و مهارت خود را در عرصه تولید و صنعت به کار ببرد، موجب پیشرفت خواهد شد.
بنابراین ارتباط صنعت و دانشگاه در هر کشوری می تواند تأثیری تعیین کننده در رشد اقتصادی آنجا داشته باشد. معمولا در راستای این تعامل وظیفه عمده دانشگاهها عبارت است از:

آموزش و ارتقای دانش دانشجویان و آماده کردن آنان برای حضور در بازار کار و شناخت و برطرف کردن نیازهای تحقیقاتی بخش صنعت و به روز نگهداشتن آن است.
از سوی دیگر بخش صنعت هم وظایفي دارد:

١- نتايجي را که به کمک تحقیقات از حوزه فناوری به دست آمده در عملیات تولید محصول خود دخالت دهد.

٢- فراهم آوردن بازار کار اشتغالزایی مفید برای جوانان و افرادی که آموزشهای مرتبط را در دانشگاهها گذرانده اند.
بنابراین اگر توانستیم یک ارتباطی ارگانیک و غیر اجباری بین دانشگاه و صنعت برقرار کنیم، هر دو نهاد از ایجاد این رابطه سود می برند.
سپس جناب آقای دکتر زراعت به اهمیت ارتباط دانشگاه و صنعت پرداخته و در این راستا از افتتاح پارک علم و فن آوری دانشگاه کاشان خبر دادند .
سپس رؤسای دانشکده ها، معاونین و اساتید محترم ضمن تشکر از دیدگاه مثبت مدیرعامل شرکت فولاد امیرکبیر، نقطه نظرات خود در جهت بهبود هرچه بیشتر ارتباط دانشگاه و صنعت مطرح نمودند و در پایان جلسه انعقاد دو قرارداد همکاری علمی، تحقیقاتی و پژوهشی با عناوین:

✅« پروژه تحقیقاتی انجام پذیری روش نوین بازیافت اسید و جایگزینی آن با با فرایند موجود بستر سیال»
و
✅« طراحی پیاده سازی و پشتیبانی سیستم خودکار تشخیص عرض عیوب سطحی و درجه بندی ورقهای شرکت فولاد امیرکبیر کاشان»

به امضا طرفین رسید.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

36 + = 44