شرکت فولاد امیر کبیر کاشان > اخبار > بومی سازی بیش از 95 درصد قطعات مورد نیاز شرکت فولاد امیر کبیر کاشان
10 دی 1397
کد خبر: 3214

با توجه به وضعیت تحریم و تنگناهای اقتصادی تلاش برای قطع وابستگی در زمینه قطعات یدکی و اقلام مصرفی، از دیگر اقدامات مدیریت است که حاصل آن موفقیت در بومی سازی 170 قلم از قطعات مورد نیاز شرکت است.

نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران با رویکرد بومی سازی از ۱۷ تا ۲۰ دی ماه در برج میلاد تهران و با حضور گسترده تولیدکنندگان فولادی و معدنی، بخش خصوصی، تأمین کنندگان و مقامات عالی کشور برگزار و در آن از برگزیدگان زنجیره فولاد کشور در حوزه های مختلف، با حضور مقامات عالی رتبه کشور تجلیل خواهد شد.

شرکت فولاد امیرکبیر کاشان با پیروی از بیانات مقام معظم رهبری و همچنین شعار سال 1397 “حمایت از کالای ایرانی” در راستای توسعه بومی سازی، این مهم را به عنوان یکی از اهداف خود در نقشه استراتژیک افق 97 قرار داده که این هدف یکی از مهمترین مضامین فرایند تامین قرارگرفت. لذا با استفاده از تجارب شرکت فولاد مبارکه و تشکیل کمیته بومی سازی و ایجاد گردش کارهای مربوطه، بخش اعظمی از خریدهای خارجی را به صورت بومی سازی تامین نموده است به گونه ای که در سال 1397 تعداد 170 نوع کالا بومی سازی شد که باعث صرفه جویی ارزی به میزان دو میلیون و سیصد هزار دلار گردید.
ازجمله کالاهای بومی سازی شده مهم، می توان به روغن امولسیون، کرومات، غلتک های پشتیبان و کاری نورد سرد، آب بند های نورد سرد و پایه های اصلی بیس آنیل، تسمه بسته بندی، فیلترهای کاغذی امولشن، کاور داخلی بیس آنیل، دیفیوزر داخل بیس آنیل، شافت دنده گیربکس کلاف بازکن گالوانیزه، هیدرو سیلندرهای خطوط مختلف و سایر غلتک های نورد سرد اشاره کرد.

اخبار مرتبط
نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

+ 20 = 29