شرکت فولاد امیر کبیر کاشان > اخبار > جلسه افتتاحیه ارزیابی تعالی سازمانی شرکت فولاد امیرکبیر کاشان توسط ارزیابان EFQM اروپایی

مدل سرآمدی EFQM چهارچوبی کلان برای کلیه سازمان‌ها فراهم می‌آورد تا به واسطه آن سطح فعلی سرآمدی خود را ارزیابی نمایند. این مدل برای سازمان نگرشی جامع بر عملکرد خود را میسر می‌سازد و به سازمان در این موارد کمک می‌نماید: 1) دستیابی به درک مناسبی از میزان اثرگذاری سازمان در جاری‌سازی استراتژی‌ها 2) شناسایی روابط علی و معلولی میان اقدامات سازمان و نتایج حاصل از آن‌ها 3) شناسایی قوت‌ها و فرصت‌های اولویت‌دار حال حاضر سازمان برای ارتقا در جهت اهداف استراتژیک 4) شناسایی فرصت‌های الگوبرداری و آنچه سازمان می‌تواند با سایرین تسهیم نموده و یا از آن‌ها بیاموزد 5) تعیین مبنایی که با کمک آن سازمان روند پیشرفت خود را اندازه‌گیری نماید.

ارزیابی نشان سازمان سرآمد ایران (Iran National EFQM Excellence Award) بر اساس الگوی EFQM و به طور رسمی زیر نظر بنیاد EFQM اروپا هر ساله در کشور از سوی نمایندگی EFQM در ایران برگزار می‌شود. ارزیابی سازمان و تدوین گزارش تحلیلی اختصاصی سازمان در این ارزیابی توسط ارزیابان رسمی EFQM اروپا صورت گرفته و سازمان‌های برنده نشان سازمان سرآمد ایران می‌توانند در ارزیابی نشان سرآمدی EFQM اروپا شرکت نمایند. جهت حضور در این ارزیابی سطح نشان، سازمان‌های متقاضی باید سطح 5 ستاره شناخته شدن به سرآمدی را از EFQM کسب نموده باشند.

ارزیابی شناخته شدن به سرآمدی (Recognised for Excellence) در سه سطح سه ستاره، چهار ستاره و پنج ستاره برگزار شده و بستر یادگیری را برای کلیه افراد درگیر در فرآیند سرآمدی کسب و کار سازمان فراهم می‌آورد. این بستر با ارائه ورودی‌های لازم به ارزیابان EFQM از طریق مصاحبه‌ها و بازدیدهای به عمل آمده در محل سازمان و نیز در گزارش تدوین شده از سوی ارزیابان فراهم می‌شود. مشارکت فعال کلیه سطوح سازمان، بازخورد دقیق، تقدیر در سطح بین‌المللی و ارتقای ارزش‌آفرینی به ذی‌نفعان از ویژگی‌های بارز این ارزیابی است.

در نخستین دوره ارزیابی رسمی سرآمدی بنیاد مدیریت کیفیت اروپا (EFQM) در ایران در سال 1396، شرکت فولاد امیرکبیر کاشان موفق به اخذ تندیس و تقدیرنامه سطح ۴ ستاره سرآمدی EFQM و نیز برنده جایزه جانبی نشان سرآمدی EFQM گردید.

http://www.efqm.ir

اخبار مرتبط
نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

68 − 62 =