شرکت فولاد امیر کبیر کاشان > اخبار > فعالیت کارکنان تلاشگر و بسیجیان شرکت فولاد امیرکبیر کاشان جهت کمک رسانی به مناطق سیل زده

ایرانی‌ها امسال عجیب ترین نوروز چند سال اخیر را تجربه کردند. در حالی که بسیاری خود را برای تعطیلاتی طولانی مدت آماده می‌کردند، بارندگی‌های شدید و سیلی ویرانگر و بی سابقه مردم و مسئولان را غافلگیر کرد؛ سیلی که گویا در پنجاه سال اخیر ایران بی سابقه بوده و هنوز مردم در چند استان کشور با سخت‌ترین تبعات آن دست به گریبانند و خطر ادامه سیل هم همچنان در کمین مردم چند استان کشورمان است.
تصاویر و گزارش‌هایی که از لرستان، خوزستان، ایلام و گلستان منتشر می‌شود به شدت ناراحت کننده است و ابعاد ویرانی‌های سیل فروردین ۹۸ در ایران بسیار گسترده است. در این فاجعه علاوه برآنکه دهها نفر جان خود را از دست دادند، خسارت‌های بسیار زیادی به منازل و مراتع و زیرساخت‌‌ها در صدها شهر و روستای سیل‌زده ایران وارد آمد.
در شرایط اضطراری و زمان وقوع بلایای طبیعی شدید نمی‌توان تنها با اتکا بر بودجه‌ جاری دولت و منابع عمومی کشور پنجه در پنجه‌ مصائب افکند و شهروندان آسیب ‌و خسارت‌دیده را به زندگی عادی برگرداند. حتی‌ توسعه‌یافته‌ترین دولت‌ها هم به تنهایی از پس جبران آسیب‌ها و خدمات‌رسانی کارا و سریع به همه‌ی آسیب‌دیدگان مصائب بزرگ طبیعی برنمی‌آیند و مدیریت بحران دولت‌محور و مددرسانی جامعه‌محور دست در دست هم می‌گذارند.»
کارشناسان و فعالان اجتماعی می‌گویند بدون یاری همه آحاد ملت و بدون استفاده از همه‌ ظرفیت‌های اجتماعی و مدنی ایرانیان، نمی‌توان حتی بخشی از این خسارت‌ها را جبران کرد.
برپایه همین باور، مردم ایران زمین مانند هر زمان دیگری این بار نیز خوش درخشیدند و سیل مهربانی را به دست هموطنان سیل زده راهی کردند. آری این عاشقان ایران و ایرانی جماعت، بار دیگر ثابت کردند که بنی آدم اعضای یک پیکرند و در آفرینش زیک گوهرند .
جمعی از کارکنان بسیجی پایگاه مقاومت فاطمیون شرکت فولاد امیرکبیر کاشان هم برای یاری سیل زدگان به آن مناطق اعزام گشته و اقدام به یاری و کمک به آنها نمودند.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

43 − 38 =