شرکت فولاد امیر کبیر کاشان > اخبار > ولادت با سعادت حضرت زینب کبری سلام الله علیها و روز پرستار گرامی باد.
22 دی 1397
کد خبر: 3255

در راستای مسئولیتهای اجتماعی، مدیرعامل محترم شرکت فولاد امیرکبیر کاشان به همراه مدیران شرکت، با حضور در بخشهای مختلف بیمارستان نقوی و اورژانس جاده ای ۱۱۵ از قشر زحمت کش و پرتلاش کادر پزشکی و پرستاری تقدیر و تشکر نمودند.

پنجم جمادی الاولی روز ولادت باسعادت بانوی قهرمان کربلا، پرچم دار نهضت پس از شهادت حسین علیه السلام، حضرت زینب کبری سلام الله علیها است. این روز را روز پرستار می نامند، اما نکته مهم این است که: حیف است زینب را پرستار بیمار بخوانند زیرا پرستاری از بیمار یکی از کوچک ترین مسؤولیت های زینب(س) بود، و هر چند پرستاری وظیفه سنگین و ارزشمندی است و پرستار متعهد باید با صبر و حوصله، تحمل هر نوع ناملایمات برای انجام خدمتش بنماید و چنین کاری از عهده هر کس برنمی آید ولی با این حال مقام زینب، آن قدر والا و عظیم است که او را پرستار نهضت و انقلاب حسینی باید بنامیم، زیرا این پرستاری به مراتب مهم تر و سرنوشت سازتر از پرستاری بیمار بود. زینب(س) نقش نگهداری از قیام خون بار حسینی را بر عهده داشت که قطعا اگر او این بار را بر دوش نمی گرفت، خون حسین(ع) پایمال می شد و بسیار دشوار بود که نهضت ابی عبد الله علیه السلام به مردم اعلام و ابلاغ گردد.

مدیر عامل محترم شرکت فولاد امیر کبیر کاشان در پیامی، ولادت باسعادت حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار را به همه پرستاران ارجمند تبریک گفت و عنوان کرد: بی تردید روز پرستار فرصتی است مغتنم به منظور ارج نهادن به خدمات، ایثار و مجاهدت های این قشر خدوم و مومن که در مقام عمل عاشقانه نوع دوستی را معنا کردند. امیدوارم این عزیزان با استعانت از الگوی خود، حضرت زینب کبری(س) در تمامی مراحل زندگی موفق و کامیاب باشند.

همچنین ایشان به همراه مدیران شرکت، با حضور در بخشهای مختلف بیمارستان نقوی و اورژانس جاده ای ۱۱۵ از قشر زحمت کش و پرتلاش کادر پزشکی و پرستاری تقدیر و تشکر نمودند.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

5 + 1 =