شرکت فولاد امیر کبیر کاشان > اخبار > پیشنهاد مدیرعامل فولاد امیرکبیر کاشان به مسئولان: به مکانیسم عرضه و تقاضای آزاد اعتماد کنیم تا تولید فولاد تسهیل شود
11 مهر 1397
کد خبر: 2863

همواره کشف قیمت را به مکانیسم عرضه و تقاضای آزاد بسپاریم تا از این طریق تولید به ویژه در صنعت فولاد تسهیل شود.

مدیرعامل فولاد امیرکبیر کاشان

عزیز قنواتی، مدیرعامل محترم شرکت فولاد امیرکبیر کاشان در مصاحبه با  چیلان  گفت: صنعت فولاد در برهه ای از زمان شرایط بیمارگونه ای را تجربه کرد و به دلیل سنگینی این وضعیت، بهبود آن نیز زمان بر بود اما اکنون این صنعت در حال بازیابی و احیا است.

وی افزود: بنابراین جای سوال است که چرا مسئولین محترم، با اعمال فشارهایی نظیر سیستم قیمت گذاری دستوری به این صنعت استراتژیک، سرعت این بهبود را کند می کنند؟

آقای قنواتی با طرح این سوال که آیا می توان پذیرفت که اقدامی نظیر قیمت گذاری دستوری ایجاد رانت نکند؟ و آیا چنین تصمیماتی انگیزه سرمایه گذاران چه داخلی و چه خارجی برای سرمایه گذاری در صنعت فولاد را از بین نمی برد؟ اظهار داشت: در چنین وضعیتی انتظار از انجمن این است که با توجه به اشراف هیئت مدیره به مشکلات فولادسازان، مشکلات این تصمیمات را با مسئولان مربوطه مطرح نمایند تا از وضع قوانین مغایر با تولید خودداری کرده یا قوانین موجود را تسهیل نمایند.

ایشان تصریح کرد: لازم است همواره کشف قیمت را به مکانیسم عرضه و تقاضای آزاد بسپاریم تا از این طریق تولید به ویژه در صنعت فولاد که پس از نفت و پتروشیمی بیشترین درآمد ارزی را برای کشور تامین کرده تسهیل شود.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

63 − = 56